Mieszkanie architekta na Dolnym Mokotowie

Views: 76

Mieszkanie architekta znajdujące się na Dolnym Mokotowie w Warszawie to kolejne zlecenie, które wykonywałem dla agencji Salonn Nieruchomości. Jedno z nich, dotyczące ekskluzywnego apartamentu niedaleko Szkoły Głównej Handlowej znajdziecie na moim blogu. Tym razem mieszkanie, które miałem za zadanie sfotografować znajdowało się na Dolnym Mokotowie.

WIdok na salon z wyjściem na balkon oraz górny taras

Osiemdziesiąt metrów przestrzeni, 4 pokoje, balkon oraz opcjonalne wyjście na dach, na którym można stworzyć ogród. To mieszkanie z pewnością należało do półki premium. Faktycznie, jego cena opiewała na ponad milion złotych. Za taką kwotę nabywcy oczekują wysokiego standardu.

Widok na część wypoczynkową oraz jadalną salonu

Tak było i w tym przypadku. Nieruchomość należała do pani architekt, która zaprojektowała wnętrze. Znalazły się tutaj takie rozwiązania jak ciekawie wkomponowany nowoczesny kominek, który znajdował się w ścianie w salonie, czy kino domowe, dzięki wykorzystaniu projektora. Zapewne zobaczycie również podwieszane owalne siedzisko, idealne do tego, aby móc się w nim zrelaksować po ciężkiej pracy.

Kominek w nowoczesnym stylu

Mieszkanie architekta zajmowało narożną część budynku. Kupujący otrzymywali zatem nie tylko widok na wlot ulicy ale także na dziedziniec budynku. Tuż przy balkonie, z którego prowadziło wyjście na taras znajdowało się wysokie drzewo, które w letnich miesiącach dawało dodatkową ochłodę, nie pozwalając na nadmierne nagrzanie się mieszkania od strony zachodniej.

Część sypialna mieszkania

Funkcjonalny rozkład

Mieszkanie zostało zaprojektowane w ten sposób, by rozkład poszczególnych pomieszczeń spełniał ich konkretne role. Mamy tu zatem spory salon z sofą, na której można oglądać ulubione filmy czy seriale, dalej stół z kącikiem z książkami czy pokój do pracy. Kuchnia znalazła swoje miejsce we wnęce, znajdującej się mniej – więcej w połowie pokoju dziennego. Dalej mamy już tylko wyjście na balkon oraz na górny taras.

Mieszkanie kuchnia w nowoczesnym stylu
Kuchnia zostaa umiejscowiona we wnce przynalecej do salonu

Na lewo od wejścia natomiast znalazły się pokoje przeznaczone do pracy oraz sypialnie. Zwróćcie uwagę na to, że każde z pomieszczeń miało swój charakter i mogło poszczycić się własnym unikalnym klimatem. Dlatego też, mieszkanie już od samego początku robiło wrażenie dobrze przemyślanej przestrzeni, w której dobrze się czujemy.

Na koniec chciałbym tylko przypomnieć Wam, że jeśli jesteście zainteresowani moimi pozostałymi realizacjami zdjęć nieruchomości, zapraszam Was do odwiedzenia mojego portfolio zdjęć wnętrz.