Klimatyczna kawalerka na rynku Nowego Miasta w Warszawie

Zaaranżowany kącik, idealny na odpoczynek

Odsłony: 47

Piękny letni poranek był idealny na kolejną sesję nieruchomości. Moim zadaniem było sfotografowanie małej, około trzydziestometrowego mieszkania w doskonałej lokalizacji. Kawalerka znajdowała się na rynku Nowego Miasta w Warszawie, które znane jest jako miejsce urokliwych restauracji oraz barów.

Nowe Miasto w Warszawie słynie z restuarcji oraz barów

Nowe Miasto to także miejsce wycieczek turystów. Co ważne, nie jest tak zatłoczone, jak znajdujący się kilkaset metrów dalej rynek Starego Miasta. Również większość ruchu pieszego przebiega w większości po jego zachodniej stronie, ulicą Freta.

Mieszkaniem, które miałem fotografować była urocza kawalerka położona na pierwszym piętrze odbudowanej po wojnie kamienicy. Co ciekawe, mieszkanie to jako jedne nielicznych w budynku oraz na całym Rynku, posiada balkon, na którym dodatkowo możemy umieścić choćby składane krzesło.

Widok z balkonu fotografowanej kawalerki na rynek Nowego Miasta w Warszawie

W przypadku rozkładu oraz metrażu mieszkania, mamy do czynienia z kawalerką w formule pokój + osobna kuchnia. Dotychczasowi właściciele lokum postanowili przeznaczyć je na wynajem krótkoterminowy, co jest świetnym pomysłem. Dzięki takiemu posunięciu, mieszkanie może w krótkim czasie zacząć generować przychody większe niż te, które otrzymywano z tradycyjnego wynajmu długoterminowego.

Deski skateboardowe jako element dekoracyjny mieszkania

Od samego przekroczenia progu czuć było, że to miejsce z duszą. Na ścianach mogliśmy zobaczyć nie tylko plakaty kultowych filmów, ale także zdjęcia. Wystrój uzupełniają zawieszone na ścianie deski skateboardowe oraz (o ile mam oczywiście rację, bo nie korzystam z żadnej) surferskie.

Dzięki wysokim, dwuczęściowym oknom starego typu (z drewnianymi ramami) do mieszkania wpada sporo słońca. Szczególnie o poranku, kiedy każdy gram fotonu przyda się aby nas rozbudzić.

Dzięki wysokim oknom, mieszkanie było bardzo widne

Ciekawe aranżacje przestrzeni

Moim osobistym ulubieńcem jest zaaranżowany kącik, znajdujący się w pokoju kawalerki. Dzięki zastosowaniu podwieszanego krzesła, możemy w spokoju w nim odpocząć, np. po długim dniu zwiedzania miasta. Dopełnieniem tego obrazu jest komoda, na której możemy położyć np. książki oraz wolnostojąca lampa, która w chwilach większego zaciemnienia poratuje nas cennym światłem.

Zaaranżowany kącik, idealny na odpoczynek

Kawalerka została wyposażona w oddzielną kuchnię, w której znajdziemy wszystko co potrzeba. Nie ma tutaj co prawda dużo miejsca, natomiast trzeba powiedzieć, że obecny rozkład należy nie tylko do funkcjonalnych ale także – przytulnych. Szczególną uwagę zwróćcie na zagospodarowanie półek nad zlewem oraz na umiejscowienie blatu. Przygotowując posiłek można spokojnie obserwować co dzieje się na Rynku.

Z kuchni roztaczał się piękny widok na okoliczny rynek

Podsumowując, świetna lokalizacja mieszkania, funkcjonalny rozkład oraz dodatki w postaci niecodziennych przedmiotów tworzą klimat tego mieszkania. Jestem pewien, że podoba się ono kolejnym odwiedzającym.

Oczywiście, jeśli jesteście ciekawi moich pozostałych sesji zdjęciowych nieruchomości, zapraszam do odwiedzenia mojego portfolio zdjęć.